Vývoj zcela nového systému na míru

V případě zvláštních požadavků nebo pokud zadavateli nevyhovují standardně nabízené platformy, jsme schopni zajistit vývoj zcela nového systému, který by byl koncipován přesně na míru konkrétním požadavkům konkrétního zákazníka.

Výhodou zcela nového řešení je možnost splnit veškeré speciální požadavky konkrétního zákazníka. Ve své podstatě je pak takovýto systém jednodušší než standardně používaná řešení, protože se není třeba ohlížet na potřeby ostatních projektů. Vývoj zcela nového řešení je však zpravidla mnohem nákladnější než použití již hotového a odzkoušeného systému, neboť je potřeba často začít „na zelené louce“.

Ke snížení případných nákladů lze s výhodou použít hotové open-source projekty, které jsou k dispozici zdarma ke stažení a svou kvalitou se často blíží komerčním řešením (jedná se např. o nasazení některého z open-source databázových serverů apod.). I v tomto případě je však nutné vytvořit zpravidla zcela novou klientskou část – uživatelské rozhraní systému.

Druhou nevýhodou vývoje zcela nového systému je kromě náročnosti finanční také náročnost časová, protože samotný vývoj pochopitelně zabere určitý čas.